Małgorzata Kalicińska

Małgorzata Kalicińska

Małgorzata Kalicińska - polska powieściopisarka, autorka wielu bestsellerów.

Jest absolwentką XXXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie, a następnie SGGW-AR w Warszawie. Pracowała jako nauczycielka w szkołach: Technikum Ogrodniczym w Konstancie-Jeziornie, Szkole Podstawowej nr 312 w Warszawie, Szkole Podstawowej nr 328 w Warszawie.

Była researcherką w TVP1 w programie „Kawa czy herbata”. Współtworzyła program „Forum nieobecnych”, współpracowała przy redagowaniu programu „Żyć bezpieczniej”. Wiele lat pracowała i była współwłaścicielką agencji reklamowej.

Napisała wiele powieści w tym:

  • „Dom nad rozlewiskiem”, 2006 – współczesna saga rodzinna dziejąca się na Mazurach. Książka dostała nagrodę księgarzy Witryna 2006 oraz nominację do Nagrody Literackiej Srebrnego Kałamarza im. Hermenegildy Kociubińskiej.
  • „Powroty nad rozlewiskiem”, 2007 – niejako pierwsza część owej sagi, osadzona w realiach lat 1945–1980.
  • „Second Hand” – opowiadanie wydane w zbiorku Wakacyjna miłość.
  • „Miłość nad rozlewiskiem”, 2008 - kontynuacja losów rodziny Małgorzaty oraz Pauli

Ponadto jest autorka zbiorów esejów, licznych opowiadań, a także poradników.

W 2009 roku ukazała się "Kuchnia znad rozlewiska", w której wspólnie z bratem Mirosławem Kalicińskim zamieściła przepisy na dania mięsne, ryby, ciasta i desery.

Kalicińscy od kuchni

W tym roku (2016) ukazała się kolejna pozycja autorki bestsellerów ponownie napisana z bratem Mirosławem pt. „Kalicińscy od Kuchni”, w której jak czytamy w recenzji „zabierają czytelników w podróż po krainie smaków. Prócz pełnych pasji opowieści o jedzeniu, czytelnik znajdzie tu kilkadziesiąt wyjątkowych przepisów. Każdy z nich wielokrotnie przetestowany przez rodzeństwo Kalicińskich - ludzi, dla których życie musi być pełne smaku.